пʼятницю, 9 січня 2015 р.

ЗНО - 2015

ЗНО - 2015:
п’ять нововведень, що очікують вступників

         А чому 124?
         Наступного року кілька важливих новацій стосуватимуться зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема зміниться система визначення результатів ЗНО. Донині всіх абітурієнтів, що складали ЗНО, оцінювали за шкалою від 100 до 200 балів. Як відомо, порогом для того, щоб мати змогу подати документи до вишу, було 124 бали. Чому саме стільки — пояснити не може ніхто.
         «У перші роки становлення ЗНО такий захід був доцільний, щоб абітурієнти та члени приймальних комісій зрозуміли суть нової системи. Але 124 бали не відображають реальної ситуації, тому з 2015 року запроваджуємо нову систему, яку використовують у більшості тих країн, де є зовнішній екзамен: результати визначатимуть за принципом «склав/не склав» ЗНО», — сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук. Суть її в тому, що після кожного тестування збиратиметься спеціальна експертна комісія, яка визначатиме, що ті абітурієнти, котрі під час цього оцінювання відповіли на певну кількість питань, склали ЗНО. Ті, що не відповіли на певну кількість питань, яку визначать експерти, незалежне оцінювання не склали.
         «Після цього, коли визначать кількість тих, хто склав, і тих, хто не склав, для перших відбуватиметься визначення рейтингового результату в шкалі від 100 до 200 балів. Тож навіть ті абітурієнти, котрі матимуть 101 бал, зможуть подавати документи до вишів. Але цього не матимуть права зробити ті, хто не склав ЗНО. Це досить серйозний крок, який дасть змогу розширити можливості абітурієнтів і водночас відсіє тих, хто не має знань», — пояснив фахівець.
         Крім того, з наступного року запроваджують дворівневі тести з української мови й літератури та математики. «Дотепер, наприклад, однакові тести з математики складали ті, хто вступав на механіко-математичний факультет, і ті, хто хотів бути вчителем трудового навчання. Відібрати якісного абітурієнта на основі таких однакових тестів складно. Тому ми пішли назустріч університетам і пропонуватимемо цього року тест рівня А (менш складний) та тест рівня В (складніший)», — пояснив фахівець.
         Ще одна новація, яку мають затвердити в умовах прийому (узгодять до 15 жовтня), — пропозиція відмовитися від можливості використовувати у вступній кампанії цього року сертифікати ЗНО минулих років.
         «Програми, наприклад, 2006 і 2014 року різні, тести різні, вибірка, за якою складався рейтинг, — також. Це означає, що 180 балів 2009 року зовсім інші, ніж, приміром, 2013-го. А оскільки ми проголошуємо рівний доступ до вищої освіти, то це рішення ухвалено саме з метою його забезпечити», — сказав Ігор Лікарчук.

         У переліку предметів, з яких проводитимуть тестування, не буде всесвітньої історії та світової літератури: університети в перелік сертифікатів для організації конкурсу ці предмети ставлять дуже рідко, тож із фінансової точки зору й стосовно тестології проведення ЗНО на невеликій вибірці не ефективне і малоінформативне, пояснив директор УЦОЯО.
         Орієнтовно зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться в період із квітня до липня: цей навчальний рік буде специфічним, оскільки поки що неможливо точно визначити, коли він закінчиться. Дату проведення тестувань оголосять не раніше кінця січня.

 

 

УВАГА!

Змінено адресу та номер телефону інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти. 
Телефон інформаційної підтримки: (044) 486-09-62



Інформація щодо деяких особливостей

зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року

У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.
Кожен учасник ЗНО  має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
·                     Українська мова і література
·                     Історія України
·                     Математика
·                     Біологія
·                     Географія
·                     Фізика
·                     Хімія
·                     Англійська мова
·                     Іспанська мова
·                     Німецька мова
·                     Російська мова
·                     Французька мова
Характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені в розділі «Підготовка до ЗНО».

Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)
Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови
Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА.  Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка «Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи» (http://education-ua.org/ua/articles/316-viznachennya-rezultativ-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsinyuvannya-stari-problemi-ta-novi-perspektivi). 


Пробне зовнішнє незалежне оцінювання  дає можливість ознайомитися з процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Тести пробного тестування відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання та укладаються Українським центром оцінювання якості освіти.

Реєстрація

Реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 листопада до 15 грудня 2014 року.
Детальну інформацію щодо порядку реєстрації розміщено на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого особа бажає проходити пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

з/п
Назва регіонального центру
Зона обслуговування
1
Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
http://vintest.org.ua
Вінницька область
Житомирська область
Хмельницька область
2
Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://dneprtest.dp.ua
Дніпропетровська область
Запорізька область
3
Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти
http://test.dn.ua
Донецька область
Луганська область
4
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://www.test.if.ua
Івано-Франківська область
Закарпатська область
Тернопільська область
Чернівецька область
5
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://kievtest.org.ua
м. Київ
Київська область
Черкаська область
Чернігівська область
6
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://lvtest.org.ua
Львівська область
Волинська область
Рівненська область
7
Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://test-center.od.ua
Одеська область
Кіровоградська область
Миколаївська область
Херсонська область
8
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://zno-kharkiv.org.ua
Харківська область
Полтавська область
Сумська область
Для кожного учасника пробного зовнішнього незалежного оцінювання на веб-сайті регіонального центру оцінювання якості освіти буде створено інформаційну сторінку «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО».

 

 

Графік проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання

21 березня 2015 року – з української мови і літератури;
28 березня 2015 року – з  англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.
Увага! Кожен учасник може взяти участь лише в одному із тестувань,  що проводяться 28 березня.

         Вартість пробного зовнішнього незалежного оцінювання

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Вартість одного тестування в усіх регіонах України становить 89 грн.

         У день проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання

Допуск особи до пункту пробного тестування здійснюватиметься за наявності таких документів:
o        паспорта (свідоцтва про народження);
o        запрошення для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні;
o        квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
        

         Визначення результатів тестування

Після виконання тестових робіт усім учасникам пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде видано інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку тестових балів.
Для визначення результату за шкалою 100-200 балів необхідно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО». 


Немає коментарів:

Дописати коментар